change blog language
aliexpress anulowane zamowienie

Moje zamówienie zostało anulowane na Aliexpress, co się stało z moim zakupem? [2022]

Jeśli twoje zamówienie na Aliexpress zostało anulowane i nie wiesz, dlaczego tak się stało, istnieją różne przyczyny, które mogły spowodować ten status. Rozwiąż swoje wątpliwości dotyczące anulowanych zamówień SHEIN w tym artykule.

Author of the article: Olalla Mellado Digital editor of trends.

Aliexpress ma własne zasady dotyczące przepływu zamówień w swojej aplikacji. Ale jeśli po raz pierwszy znalazłeś zamówienie jako anulowane, z pewnością zastanawiałeś się, czy nie anulowałeś go nieumyślnie. Ale są okoliczności, w których sprzedawcy lub nawet platforma mogli anulować Twoje zamówienie.

Anulowanie zamówień zwykle nie jest czymś powszechnym i dlatego jest mało znane. Jeśli chcesz poznać przyczyny i sposoby ich naprawy, zwróć uwagę na to, co wyjaśnię w tym artykule.

Dlaczego moje zamówienie zostało anulowane na Aliexpress?

Istnieje nie tylko jeden powód, dla którego twoje zamówienie mogło zostać anulowane na Aliexpress, ale jest ich kilka, chociaż nie jest łatwo wiedzieć, która z przyczyn jest, jeśli Aliexpress tego nie potwierdzi. Jednak ogólne przyczyny anulowania to:

 • Twoje zamówienie dotarło do Twojego kraju, ale w urzędzie celnym zostało zwrócone do kraju pochodzenia. Przetrzymywanie zamówienia w urzędzie celnym zazwyczaj nie jest normalne, ale warto rozważyć taką możliwość. Jeśli śledzenie paczki zatrzymało się na urzędzie celnym, najprawdopodobniej wróciła do magazynu. W takim przypadku nie będziesz musiał nic płacić.

 • Zapomniał odebrać zamówienie. Jeśli Twoje zamówienie zostało utracone podczas procesu wysyłki, ponieważ osoba dostarczająca go nie odebrała, Twoje zamówienie zostanie wyświetlone jako anulowane.

 • Aliexpress anulował zamówienie, ponieważ nie jest bezpieczne. Platforma Aliexpress mogła anulować twoje zamówienie, ponieważ zawiesiła sprzedawcę za złe działania. Jednak zwykle nie jest to normalne, ponieważ Aliexpress zapewnia wysokie bezpieczeństwo swoim sprzedawcom.

 • Sprzedawca anuluje zamówienie. Jeśli nie ma towaru na stanie, to znaczy, że sprzedającemu zabrakło towaru, to anuluje zamówienie, ponieważ nie może go wysłać. Możliwe jest również, że sprzedawca jest na wakacjach i nie może wysłać żadnego zamówienia w oczekiwanym czasie.

  Jeśli sprzedawca ma inne problemy, takie jak trudności z wysyłką, może również anulować Twoje zamówienie.

 • Twoja nazwa użytkownika jest niepewna. Jeśli Aliexpress ustali, że którakolwiek z twoich informacji nie jest prawdziwa lub historia zakupów na platformie jest fałszywa, wówczas anuluje wszystkie twoje zamówienia.

Co mam zrobić, jeśli moje zamówienie na Aliexpress zostało anulowane?

Po anulowaniu zamówienia na Aliexpress masz kilka opcji, które możesz zastosować w praktyce:

 • Poczekaj na zwrot pieniędzy. Bez względu na powód, dla którego Aliexpress lub sprzedawca anulowali Twoje zamówienie, pieniądze zostaną Ci zwrócone i stanie się tak, nawet jeśli nie zażądasz zwrotu pieniędzy. Jest to automatyczne działanie platformy. Ale jeśli tak się nie stanie, zawsze możesz skontaktować się z Aliexpress.

 • Otwórz czat ze sprzedawcą i zapytaj go, co się dzieje z zamówieniem. Sprzedawca będzie mógł wyjaśnić Ci powody anulowania zamówienia i to on to zrobił, jednak jeśli go nie anulował, powód będzie znany przez Aliexpress i powinieneś się z nim skontaktować.

 • Otwórz czat obsługi klienta na Aliexpress i zapytaj ich. Aliexpress wie wszystko, co dzieje się z zamówieniami i jeśli anulował zamówienie lub zrobił to sprzedawca, to będzie wiedział.

  Skontaktowanie się z Aliexpress w celu ustalenia przyczyny anulowanego zamówienia jest najbardziej zalecaną opcją. Aby skontaktować się z Aliexpress musisz zalogować się do sieci ze swoim użytkownikiem i otworzyć czat obsługi klienta i postępować zgodnie z instrukcjami, wybierając zamówienie, z którym masz problem i wyjaśniając swoją sprawę.

 • Odkup produkt. Możesz ponownie kupić produkt, zaleca się zakup produktu od innego sprzedawcy. Możesz znaleźć wielu innych sprzedawców tego samego produktu, którzy pomogą Ci ponownie kupić produkt i nie będą mieć problemów z anulowaniem zamówień.

Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy z mojego anulowanego zamówienia na Aliexpress?

Gdy Twoje zamówienie zostanie anulowane, Aliexpress ma obowiązek automatycznego zwrotu pieniędzy i dokonania zwrotu w ten sam sposób, w jaki dokonałeś płatności początkowej.

Jeśli Twoje zamówienie zostało w końcu anulowane, to normalne, że Aliexpress zajmuje co najmniej 7 do 15 dni roboczych, aby dokonać zwrotu i aby te pieniądze dotarły na Twoje konto.

W takim przypadku powinieneś wiedzieć, że Aliexpress jest niezawodny i musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ fakt, że przelewy pieniężne są międzynarodowe, sprawia, że ​​zwrot pieniędzy trwa dłużej, ale istnieje pewność, że otrzymasz swoje pieniądze.

Zawsze zaleca się płacenie za pomocą Paypal, aby mieć inny sposób ubiegania się od Aliexpress, jeśli nie otrzymasz pieniędzy, nawet jeśli skontaktujesz się z obsługą klienta Aliexpress. Ponieważ Paypal pośredniczy również w odległej sprawie, że Aliexpress nie daje ci pieniędzy, ale nie jest to coś, co normalnie się dzieje.

Co zrobić, aby moje zamówienie na Aliexpress nie zostało anulowane?

Aby zapobiec anulowaniu zamówienia Aliexpress, najbardziej wskazaną rzeczą do zrobienia, a ponieważ sprzedawcy są zwykle przyczyną anulowania, ponieważ są na wakacjach lub nie chcą wysyłać, jest bardzo ostrożny wybór sprzedawcy. Aby to zrobić, wybierz sprzedawców, którzy mają najwięcej opinii o swoich najlepiej sprzedających się produktach lub którzy są najbardziej aktywni w wysyłaniu Ci ofert, ponieważ oznacza to, że są aktywni w wysyłaniu Ci przesyłek i jest mało prawdopodobne, że anulują Twoją wysyłkę.< /p>

Nie kupuj podczas świąt chińskich, chociaż nie są one takie same jak w innych krajach, w Chinach mamy Chiński Nowy Rok w styczniu lub lutym oraz święto narodowe w pierwszym tygodniu października, w którym sprzedawcy nie są tacy aktywne i mogą anulować zamówienia, ponieważ nie działają.

Istnieją również inne okresy, w których Twoje zamówienia Aliexpress mogą zostać anulowane, takie jak Czarny piątek, Cyberponiedziałek lub oferty 11.11, ponieważ dostawy są nasycone, a zapasy się kończą, co powoduje problemy z wysyłką.